Wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w „Tygodniu dbania o dobre relacje” – corocznej imprezie organizowanej przez specjalistów, podczas której szczególną uwagę zwracamy na relacje społeczne. W tym czasie podejmowane były różnorodne działania wspierające, rozwijające, umacniające więzi. Na znak naszej solidarności każdego dnia nosiliśmy ubrania w określonym kolorze i uczestniczyliśmy w ciekawych przedsięwzięciach. W poniedziałek odbył się konkurs rozwijający uzdolnienia plastyczne, pojawiła tablica życzliwości, gdzie uczniowie wpisywali na karteczce, za co są wdzięczni, co dostrzegają pozytywnego w innych osobach. We wtorek i środę uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną uczestniczyli w zabawach ruchowo – muzycznych – taniec belgijka, konkursach wiedzy na temat: „relacje społeczne”, „empatii w relacjach społecznych”. W czwartek odbyła się projekcja filmu „Dylemat społeczny” przedstawiał on wpływ socjalmediów na relacje rówieśnicze i społeczne, a w piątek odbył się rajd pieszy „dbamy o zdrowie psychiczne i relacje społeczne”. W trakcie całego tygodnia specjaliści zachęcali do integracji podczas przerw międzylekcyjnych i wspólnego spędzania czasu przy grach planszowych lub z książką. Zaangażowanie w budowanie dobrych relacji spowodowało dużo radości i świetnej zabawy.
Sporządziła: Anna Malik








