Dwie wychowanki naszej placówki wzięły udział w XI Międzyośrodkowym Konkursie Recytatorskim „Niepodległa” w Rusinowie Koneckim, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Twórczość Jonasza Kofty”. Marika Litkowska oraz Kamila Biegańska bardzo dobrze zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wykazując się dużym zaangażowaniem, wrażliwością interpretacyjną oraz wysoką kulturą słowa. Ich występy spotkały się z pozytywnym odbiorem. Obie uczestniczki otrzymały wyróżnienia za swoje prezentacje. Podkreślić należy, że wszyscy uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom przygotowania, a wydarzenie stanowiło wartościową okazję do popularyzacji poezji Jonasza Kofty, a także do zdobywania nowych doświadczeń oraz integracji z rówieśnikami z innych placówek.
Sporządziła Anna Czechowska








