Przyjęcie sakramentu bierzmowania jest ważnym elementem wspierania rozwoju duchowego i społecznego młodzieży. Wyrazem realizacji tej misji był udział grupy wychowanków naszej placówki w uroczystej liturgii, podczas której otrzymali oni sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk księdza biskupa Marka Solarczyka. W uroczystości, która miała miejsce w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie wzięły także udział władze samorządowe, dyrekcja, kadra pedagogiczna, świadkowie i bliscy bierzmowanych oraz zaproszenia goście. Biskup radomski zwracając się do młodzieży wezwał ich do odpowiedzialności, wytrwałości oraz świadectwa wiary w codziennym życiu. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie dla uczestników uroczystości w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kolonii Szczerbackiej. Na koniec dyrektor pogratulował naszym wychowankom przyjęcia sakramentu i wręczył bierzmowanym pamiątkowe różańce.
Sporządził: Piotr Bąk








