Muzeum im. Oskara Kolberga odwiedzili wychowankowie naszej placówki. Podczas wizyty przewodnik przybliżył uczestnikom życie Oskara Kolberga oraz historię powstania muzeum. Młodzież miała okazję obejrzeć wystawę „Byśki, kozy i pająki – czyli kultura ludowa w obiektywie Marty Ankiersztejn”, a także fotografie i prace artystów uwiecznionych na zdjęciach. Zwiedzający podziwiali m.in. rzeźby, tkaniny, wycinanki, koronki, pisanki, drewniane zabawki oraz tytułowe byśki, kozy i pająki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również niespodzianka rękodzielnicza, przygotowana dla uczestników do samodzielnego wykonania.

Sporządziła: Małgorzata Szewczyk