Podopieczni naszej placówki w dniu 16.05.2026 r. po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Noc Muzeów”. Wycieczkę do Warszawy rozpoczęliśmy od odwiedzenia Kuratorium Oświaty, gdzie młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy urzędu, pozna tę instytucję ,,od kuchni” oraz wziąć udział w warsztatach chemicznych. Dużym wyróżnieniem dla młodzieży była możliwość spotkania się z Mazowieckim Kuratorem Oświaty – Panią Wiolettą Krzyżanowską. Kolejnym punktem na mapie Warszawy, odwiedzonym przez naszych podopiecznych było Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, które gromadzi pamiątki związane z historią żołnierzy wyklętych. Następnie zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, uczniowie mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, a także uczestniczyć w warsztatach i pokazach naukowych.
Ostatnim odwiedzonym miejscem był Zamek Królewski i jego ogrody. Tegoroczny wyjazd przyczynił się do głębszego zrozumienia dziedzictwa kulturowego i historii naszego kraju.

Sporządził: Łukasz Chojnacki